Įdomybės

 1. Per visą gamybos laiką iki 1927 metų iš viso buvo pagamintas rekordinis skaičius „Ford Model T“ automobilių – net 16 mln. Vėliau šį rekordą pasiekė „VW Beetle“ – daugiau kaip 20 mln. „vabalų“ buvo pagaminta, bet per gerokai ilgesnį laiką – nė vienas automobilis nėra pasiekęs (tikriausiai ir nepasieks) „Model T“ 56.5 procentų dalies pasaulio automobilių regitracijose, pasiektos 1921 metais arba 50.4 procentų pasaulinės automobilių gamybos. Rekordas buvo pasiektas 1918 metais, kuomet buvo pagaminti 642 750 „Model T“ automobiliai iš 1 275 324 vnt. visų tais metais pasaulyje pagamintų automobilių.

   

 2. Henry Ford’as yra garsios frazės autorius: „Automobilis gali būti bet kokios spalvos, jei tai juoda“. Pastačius automobilių gamybos konvejerį 1914 metais automobiliai buvo gaminami tik juodos spalvos, siekiant pagreitinti gamybą. Paklausa automobiliams buvo milžiniška ir jie buvo gaminami taip greitai, kad vieninteliai greitai džiūnantys dažai buvo tik juodos spalvos. Prieš paleidžiant liniją, „Ford“ automobiliai buvo siūlomi įvairių spalvų, kaip ir vėliau - nuo 1926 metų, kai dažymo linija buvo geriau pritaikyta prie automobilių gamybos metodų.

   

 3. „Ford“ tapo pirmuoju gamintoju, pagaminusiu milijoną vienetų vieno modelio automobilių. Tai įvyko 1915 metų gruodžio mėn. 10 d., kai milijoninis „Model T“ nuvažiavo nuo konvejerio. 1921 metais „Ford“ taip pat tapo pirmuoju gamintoju, pagaminusiu daugiau nei 1 mln. automobilių per metus – 1 003 054 vnt.

   

 4. „Just-in-time“ („kaip tik laiku“) – terminas pastaraisiais metais, reiškiantis automobilių gamybos efektyvumą. Geros idėjos visuomet panaudojamos, tai suprato ir Henry Ford’as, planuodamas „Model T“ gamybą. 1924 metais Ford’as didžiavosi, kad krovininiu laivu atplaukęs plienas 8 val. pirmadienį, taps baigtu automobiliu 9 val. trečiadienį, o vidurdienį jau pardavimo salone, taigi, – „žaliavos tapimas grynaisiais pinigais - vidutiniškai 33 valandos“.

   

 5. Henry Ford’as pirmasis savo straipsnyje 1926 metais 13-ojo leidimo „Encyclopædia Britannica“ pavartojo terminą „masinė gamyba“. Praėjus 20-čiai metų, „Ford“ vadovas išrado žodį „automatizacija“.

   

 6. 1927 m. gruodžio mėn. 2 d. pristatytas „Ford Model A“ - tai pirmasis automobilis rinkoje, kuriame buvo sumontuoti stiklai, apsaugantys nuo sužalojimų avarijos metu.

   

 7. Trumpiausias laikas nuo konceptinio modelio sukūrimo iki gamybos - 4 mėnesiai. Tiek užteko Henry Ford’ui pradėti revoliucinio V8 modelio gamybą. Pradžia buvo padaryta 1931 metų gruodžio mėn. ir jau 1932 metų kovo mėn. 31 d. automobilis buvo pasiūlytas rinkai. Pirmasis „Ford“ modelis sukurtas Europai, tai 933cc „Model Y“ buvo paleistas į gamybą per tokį pat trumpą laiką. Nuo balto popieriaus lapo 1931 metų spalio mėn. jo prototipas buvo pristatomas visoje Europoje 1932 metų vasarį, o gamyba prasidėjo tų pačių metų rugpjūtį.

   

 8. „Ford“ pirmasis pasaulyje pradėjo atlikinėti automobilių saugumo bandymo testus. 1951 m. bandymus pradėjo Projektavimo ir Tyrimų departamentas Amerikoje. To pasekoje buvo įdiegta daug užtikrinančių saugumą naujovių. 1955 metais „Ford“ visuomenei pirmą kartą pristatė automobilių daužymo bandymus su manekenais, į kuriuos buvo įmontuoti elektroniniai davikliai.

   

 9. „Ford Scorpio“ 1985 metais tapo pirmuoju modeliu, į kurį standartinėje įrangoje sumontuota ABS – stabdžių antiblokavimo sistema. Šią sistemą 1989 metais „Ford“ pasiūlė kaip papildomą įrangą ir „Fiesta“ modeliui ir tuo būdu tapo pirmasis gamintojas, galintis pasiūlyti šį svarbų saugumo elementą visai modelių gamai.

   

 10. Daugelį metų „Ford“ ieškojo galimybių įsigyti garsių automobilius gaminančių kompanijų. Kaip žinia, „Ford“ grupei dabar priklauso „Volvo“, „Lincoln", „Mercury" , tačiau buvo ir daug kitų kompanijų, dėl kurių įsigijimo nebuvo sutarta. 1948 metais kompanija bandė nupirkti „Volkswagen“, bet planai žlugo dėl sudėtingos vokiečių firmos nuosavybės struktūros. 2008 m. „Ford" pardavė „Jaguar" ir „Land Rover" bendroves. Kitos kompanijos, kurios buvo atsidūrusios „Ford“ „pirkinių sąraše“ per pastaruosius 50 metų – „Lancia“, „Fiat“, „Ferrari“, „Rover“, „Rootes“, „Auto Union“, „Lotus“, „Berliet“, „Borgward“, „Mercedes“, BMW ir „Saab“.

   

 

Bookmark & Share