100 metų jubiliejus

2003 m. birželio 16 d. sukako lygiai 100 metų nuo „Ford Motor Company” įkūrimo pradžios. 1903m. birželio 16 d. ją įkūrė legendinis verslininkas Henris Fordas ir vienuolika jo sąjungininkų, pasirašydami susivienijimo dokumentus. Pačioje kompanijos kūrimosi pradžioje ji teturėjo banko sąskaitoje vos 28 000 JAV dolerių ir puikius sumanymus. XX amžiaus viduryje ji tapo viena žinomiausių Amerikos įmonių visame pasaulyje.

 

Net iki šių dienų įmonė „Ford Motor Company" priklauso H. Fordo įpėdiniams. Kompanijos prezidentas - legendinio JAV verslininko provaikaitis p. Bill Ford. Šiandien „Ford” yra antras pagal dydį automobilių gamintojas pasaulyje, gaminanti lengvuosius ir krovininius automobilius. Visame pasaulyje „Ford” kompanijoje dirba daugiau nei 350 tūkst. darbuotojų (šis skaičius neapima prekybos atstovybių darbuotojų).

 

„Ford Motor Co.” priklauso tokios automobilių markės kaip , „Ford”, „Lincoln”, „Mazda”, „Mercury” ir „Volvo”. Kompanijai priklauso ir paslaugas teikiančios įmonės: „Ford Credit”, „Hertz” ir „Quality Care”. Pagrindinė kompanijos būstinė yra Dearborn’o mieste Mičigano valstijoje JAV.

 

„Ford” grupė 2002 metais pagamino 6,97 milijono automobilių, o metinę kompanijos apyvartą sudarė 163 milijardai JAV dolerių, tai rodo, kad „Ford Motor Co.” gali skirti didžiules lėšas naujoms technologijoms, automobilių kūrimui bei gamybai, į kuriuos su pagarba žvelgia kiti automobilių gamintojai.

 

Europos padalinyje „Ford of Europe”, kuriam priskirta Lietuva, dirba daugiau nei 60 tūkst. darbuotojų.
Šiandien „Ford Motor Co.” sėkmingai įgyvendina savo programą „45/5” – “45 nauji modeliai per 5-erius metus”. Naujai pristatomuose modeliuose įkūnijamos šios pagrindinės savybės: patikimumas, ilgaamžiškumas, vairavimo malonumas. Tai įvertina pirkėjai ir automobilizmo ekspertai.

„Ford Fiesta”, „Ford Mondeo” apdovanojimų sąraše - „Auksinis vairas” kt. 2003 metais Vokietijos organizacija ADAC, teikianti techninę pagalbą keliuose, pripažino „Ford Fiesta”, kaip mažiausiai gedimų turinčiu B klasės automobiliu. „Ford Focus” yra pelnęs daugiau kaip 50 apdovanojimų visame pasaulyje, tokių, kaip „Europos metų automobilis”, „Šiaurės Amerikos metų automobilis” ir kt. Du kartus iš eilės „Focus” tapo perkamiausiu automobiliu pasaulyje.

 

„Ford” garsėja taip pat ir savo komerciniais automobiliais, kurių naujieji modeliai vienas po kito skina prestižiškiausius apdovanojimus. „Ford Transit” ir „Ford Transit Connect”, vos tik pasirodę rinkoje buvo pripažinti „Geriausiais komerciniais automobiliais” bei „Arctic test” bandymų Šiaurės sąlygomis nugalėtojais.

 

Lietuvos rinkoje 2003–ųjų rudenį pristatoma dar viena naujiena - kompaktinės klasės vienatūris „Focus C-Max”, kuris yra dar vienas iš 45 per 5-erius pastaruosius metus pasirodysiančių naujų „Ford” modelių.

„Ford” – vienas žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. „Ford” kompanijos vardas žinomas ne tik kaip automobilio gamintojo, bet ir kaip stiklo, plastmasės, pramoninių variklių, įvairių mechanizmų statyboms gamintojas. Ši įmonė įsitvirtino ir daugelyje kitų verslo sričių, įskaičiuojant finansines paslaugas, draudimą, automobilių atsargines dalis, elektroniką bei krašto plėtrą. Nuostabu, kad įstaiga , kuri pradėjo savo verslą nuo grupelės žmonių sukurtų gaminių, tarnavusių daugeliui , naują tūkstantmetį pradeda būdama pasauline organizacija, besistengiančia tarnauti visuomenei.

Nuo 1992 m. „VISTA” įmonių grupė, turinti atstovybių tinklą visoje Lietuvoje – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje ir Utenoje, atstovauja „Ford Motor Company”. Kaip ir „Ford” kompanija, Ford atstovų Lietuvoje įmonių grupė turi ambicingų plėtros planų ateityje. Plečiamas atstovybių tinklas, gerinama serviso ir autosalonų infrastruktūra, skiriamas didelis dėmesys darbuotojų kvalifikacijos kėlimui. Tai leidžia dar geriau patenkinti klientų poreikius.

 

„Ford” 100 metų jubiliejaus proga „Vista” surengė keletą šiai sukakčiai skirtų renginių ir akcijų bei siurprizų savo klientams.

Bookmark & Share