Keliuose jau pusė milijono „Ford“ su „EcoBoost“ varikliais

„Ford“ vos per trejus metus pagamino ir pardavė 500 000 modelių su taupiaisiais „EcoBoost“ serijos varikliais.

 

Jubiliejinis „EcoBoost“ atiteko JAV Liuisvilio gamykloje pagamintam visureigiui „Ford Escape“. Europoje per trejus metus parduota 130 000 automobilių su šiais varikliais.

 

„EcoBoost“ seriją sudaro geriausiu pasaulyje varikliu išrinktas 1 litro, 1,6 litro, 2 litrų ir 3,5 litro darbinio tūrio varikliai. Kai tik kitų metų pradžioje „EcoBoost“ bus pradėti montuoti į Pietų Amerikoje gaminamus „Ford Fusion“, šios serijos variklius bus galima rasti visuose regionuose, kur tik parduodami „Ford“ automobiliai.

 

Pirmasis „EcoBoost“ serijos variklis debiutavo JAV 2009 metais, o Europoje pasirodė po metų – buvo montuojamas į vienatūrius C-MAX ir „Grand C-MAX“. Vėliau juos galėjo rinktis ir „Fiesta“, „Focus“, „Mondeo“, „Galaxy“ ir S-MAX pirkėjai; manoma, kad naujasis B-MAX su 1 litro „EcoBoost“ bus itin paklausus. 2013 metais „EcoBoost“ variklį turės ir naujos kartos visureigis „Ford Kuga“.

 

„EcoBoost“ variklių technologijos yra apsaugotos daugiau nei 125 patentais, kurie priklauso „Ford“. Varikliuose montuojami turbokompresoriai, tiesioginis degalų įpurškimas ir kintamų fazių vožtuvų sistema leidžia važiuoti maždaug 20 proc. taupiau, tačiau neaukojant galios. Variklio darbo valdymo programa, kurios kodą sudaro šimtai tūkstančių eilučių, leidžia optimizuoti variklio ir galios perdavimo operacijas.

 

2015 metais „Ford“ Europoje planuoja pagaminti maždaug tris kartus daugiau automobilių su „EcoBoost“ serijos varikliais – 480 000. Daugiau nei 300 tūkst. iš jų bus su 1 litro darbinio tūrio varikliu. Nors rinkoje pasirodė tik šiemet, šis variklis jau dabar yra maždaug trečdalyje Europoje parduotų „Ford Focus“.

 

Grįžti atgal

 


Bookmark & Share