Specifikacijos

 • Galia ir ekonomija

  Galimi modelio „Mondeo" varikliai pasižymi puikiomis eksploatavimo savybėmis. O dėl pagerintos pakabos sistemos ir gausybės išmaniųjų technologijų, rafinuota jų galia visiškai paklūsta vairuotojui. Taigi automobilis tiksliai paklus visiems Jūsų norams esant bet kokioms aplinkybėms.

  Eksploatavimo savybėms nenusileidžia ir efektyvumas. Tiesą sakant, dėl sumanaus dizaino ir pažangių inžinerinių sprendimų pavyko pasiekti, kad automobilis taupiai naudotų degalus ir į aplinką išmestų mažą CO2 dujų kiekį.

  Sužinokite, kodėl šiandienos dyzeliniai varikliai yra ekologiškiausi istorijoje ir vaidina itin svarbų vaidmenį mažinant išmetamų CO2 dujų kiekį.

  ford NAUJAS DVIEJŲ TURBINŲ DYZELINIS VARIKLIS: VISIŠKAI NAUJAS NAŠUMO LYGIS

  Mūsų naujas dviejų turbinų dyzelinis variklis sukurtas naudojant itin pažangią variklių technologiją. Tai ne tik pirmasis dviejų turbinų dyzelinis variklis, kurį įrengėme lengvajame automobilyje, bet ir galingiausias bei labai paklusnus – 210 AG (154 kW) galia ir įspūdingas 450 Nm sukimo momentas užtikrina jaudinančią vairavimo patirtį.

  Variklis taip pat garantuoja išskirtinę degalų ekonomiją ir į aplinką išmeta vos nuo 124 g/km CO2 dujų – tai mažiau nei būtų galima tikėtis iš variklio, pasižyminčio tokiomis eksploatavimo savybėmis.

  Dėl sumanaus dizaino ir protingų inžinerinių sprendimų du turbokompresoriai užtikrina galingumą bet kokioje situacijoje.

  Pirminis turbokompresorius veikia važiuojant mažesniu greičiu, suteikdamas papildomos galios tada, kai jos reikia. Pavyzdžiui, įvažiuojant į judrią gatvę. Antrinis turbokompresorius veikia važiuojant didesniu greičiu, pavyzdžiui, padeda greitai, sklandžiai ir labiau užtikrintai aplenkti lėčiau važiuojančią transporto priemonę.

  ford „ECO BOOST": IŠ SAVO VARIKLIO GAUKITE VISKĄ, KAS ĮMANOMA

  Dėl tiesioginio įpurškimo sistemos ir turbokompresoriaus visi trys benzininiai „EcoBoost" varikliai užtikrina išskirtinį našumą bei taupiai naudoja degalus.

  - Revoliucingas (ir ne vieną apdovanojimą pelnęs) 125 AG, trijų cilindrų, 1,0 l darbinio tūrio „EcoBoost" yra toks pat galingas kaip įprastas 1,6 l darbinio tūrio variklis, bet pasižymi maždaug 25 % geresne degalų ekonomija ir į aplinką išmeta mažesnį kiekį CO2 dujų.

  - Naujas 1,5 l darbinio tūrio 160 AG „EcoBoost" variklis 100 km nuvažiuoti sunaudoja tik 5,9 litro degalų.

  - 2,0 l darbinio tūrio „EcoBoost" variklio galingumas siekia įspūdingas 240 AG, o dėl specialiai suderinto įrenginio „Sound Symposer" smarkiau nuspaudę greičio pedalą salone galėsite klausytis išskirtinio variklio garso.

  ford DYZELINIŲ VARIKLIŲ ASORTIMANTAS

  Labiau mėgstate dyzelinius variklius? Tuomet rinkitės 1,5 l darbinio tūrio TDCi arba 2,0 l darbinio tūrio TDCI variklį. Visuose varikliuose įrengta naujausia technologija, didinanti galingumą, sukimo momentą ir gerinanti degalų ekonomiją bei mažinanti į aplinką išmetamų dujų kiekį. Trijų skirtingų galingumų 2,0 l darbinio tūrio TDCi varikliai (galingiausias jų – dviejų turbinų variklis, pasiekiantis įspūdingas 210 AG) taip pat užtikrina išskirtinę degalų ekonomiją ir žemą išmetamų dujų kiekį.

  ford ITIN EFEKTYVŪS DYZELINIŲ VARIKLIŲ „ECOnetic" VARIANTAI

  Siūlome ir abiejų dyzelinių variklių „ECOnetic" variantus, pasižyminčius dar didesniu našumu. Pavyzdžiui, 1,5 l darbinio tūrio TDCi „ECOnetic" (2015 m. antro ketvirčio) ir 1,6 l darbinio tūrio TDCi „ECOnetic" variklių CO2 dujų emisija – 94 g/km; 2,0 l darbinio tūrio 150 AG TDCi „ECOnetic" variklio CO2 dujų emisija – nuo 107 g/km, o 180 AG – 115 g/km.

  ford PRIE JŪSŲ VARIKLIO PRIDERINTOS MECHANINĖS PAVARŲ DĖŽĖS

  Įsigyjant automobilį, galima rinktis iš dviejų mechaninių 6 pavarų dėžių. Viena iš jų yra lengvesnė ir tinka 1,0 l darbinio tūrio bei 1,5 l darbinio tūrio „EcoBoost" varikliams, taip pat 1,6 l darbinio tūrio dyzeliniam varikliui. Kita pasižymi didesniu sukimo momentu ir tinka 2,0 l darbinio tūrio TDCi varikliui.

  ford PAŽANGIOS AUTOMATINĖS PAVARŲ DĖŽĖS

  Įsigyjant šį modelį, galima rinktis iš dviejų automatinių pavarų dėžių variantų. Automatinė 6 pavarų dėžė pasižymi dideliu sukimo momentu ir tinka 1,5 l bei 2,0 l darbinio tūrio
  „EcoBoost" varikliams. Antrasis variantas – „Ford PowerShift" – tinka 2,0 l darbinio tūrio TDCi varikliui. Vairuodami automobilį su šia pavarų dėže mėgausitės tiek automatinės sistemos teikiamu patogumu, tiek kontrole, kurią užtikrina mechaninė pavarų dėžė. Pavaros perjungiamos žaibiškai greitai, o automobilio galingumas naudojamas tada, kai jo labiausiai reikia.

  ford MĖGAUKITĖS TECHNOLOGIJOS „HYBRID ELECTRIC" TEIKIAMAIS PRIVALUMAIS

  Kaip pridera technologijų srityje pirmaujančiam automobiliui, modelis „Mondeo" yra prieinamas ir kaip hibridinė elektrinė transporto priemonė (angl. Hybrid Electric Vehicle; HEV). Tai pirmasis toks kompanijos „Ford" Europoje gaminamas automobilis. Modeliuose „Mondeo Hybrid" dera tiek elektra, tiek benzinu varomų automobilių privalumai, o jų vairuotojai džiaugiasi išskirtiniu našumu, rafinuotumu, puikiomis eksploatavimo savybėmis ir rida. Dėl novatoriškos regeneracinės stabdžių sistemos „Smartgauge" su funkcija „Brake Coach" ir kitų išmaniųjų sistemų automobilis tampa dar galingesnis ir našesnis.

  ford SISTEMA, KURI MOKOSI, KAIP PADĖTI TAUPYTI DEGALUS

  Modelio versijoje EV+ dera automobilyje įrengta GPS sistema „ Ford SYNC" ir pažangi programinė įranga, įsimenanti, kuriais maršrutais dažniausiai važiuojate. Todėl, kai būsite nustatytu atstumu nuo vietos, kurioje dažniausiai sustojate, automobilis stengsis palaikyti elektrinį vairavimo režimą, kol pasieksite savo tikslą.

  ford VAIRAS SU STIPRINTUVU UŽTIKRINA GREITĄ ATSAKĄ BET KOKIOJE SITUACIJOJE

  Elektrinis vairo stiprintuvas (EPAS) automatiškai prisitaiko prie automobilio greičio ir važiavimo sąlygų.

  Važiuojant nedideliu greičiu, sistema padeda lengviau pasukti vairą, taigi didina automobilio manevringumą. Jei važiuojate didesniu greičiu ir būtina didesnė kontrolė, vairas tampa standesnis. Automobilyje įrengus slydimo kontrolės sistemą, EPAS neleidžia automobiliui slysti, atsižvelgianti į šoninį vėją ir kitas kelio sąlygas, o virpesių kontrolės sistema apsaugo nuo nepageidaujamos vairo vibracijos.

  ford AKIMIRKSNIU REAGUOJA Į PASIKEITUSIAS VAŽIAVIMO SĄLYGAS

  Modelio „Mondeo" išmanioji visų varančiųjų ratų sistema (AWD) akimirksniu reaguoja į pasikeitusias važiavimo sąlygas ir prie jų prisitaiko – kiekvienam ratui skiria tokį variklio sukimo momentą, koks reikalingas geriausiam sukibimui su kelio danga užtikrinti.

  Pažangi sistema, naudojanti jutiklius bei programinę įrangą, pati imasi iniciatyvos ir nusprendžia, kiek galios nukreipti į kiekvieno rato ašį, kad būtų išvengta slydimo. Ši sistema įsijungia tik tada, kai reikia, taigi vairuojant palankesnėmis sąlygomis taupomas kuras.

  ford TIKSLIAI SUREGULIUOTA PAKABOS SISTEMA RAFINUOTESNIAM VAŽIAVIMUI

  Automobiliuose „Mondeo" įrengta integruotų jungčių galinė pakaba. Ši pažangi sistema yra lengva, tvirta ir puikiai suderinta bei užtikrina nepriekaištingą transporto priemonės atsaką, valdymą ir važiavimo kokybę.

  ford TECHNOLOGIJA „PADDLE SHIFT": MĖGAUKITĖS GREITAI PERJUNGIAMOMIS AUTOMATINĖMIS PAVAROMIS

  Automatinė pavarų perjungimo svirčių technologija, paprastai įrengiama aukštos klasės sportiniuose automobiliuose, modeliuose „Mondeo" derinama su automatine 6 pavarų ir „PowerShift" pavarų dėže. Ši lenktyninių automobilių įkvėpta technologija leidžia vienu pirštu greitai ir lengvai perjungti pavaras. Svirtys įrengtos ant vairo, taigi lengviau perjungsite pavaras posūkiuose.

  ford SUNAUDOKITE MAŽIAU DEGALŲ SU SISTEMA „AUTO-START-STOP"

  Kai stovite prie šviesoforo arba spūstyje ir automobilio variklis veikia tuščiąja eiga, ši technologija automatiškai išjungia variklį (nenutraukdama elektros tiekimo pagrindinėms sistemoms, pavyzdžiui, priekiniams žibintams, oro kondicionavimo sistemai, radijo grotuvui ir sistemai „ Ford SYNC 2"). Kai norite pajudėti iš vietos, tiesiog įspauskite sankabos pedalą ir įjunkite pirmą pavarą (arba įspauskite greičio pedalą, jei automobilyje įrengta automatinė pavarų dėžė) ir variklis vėl užsives. Sistema „Auto-Start-Stop" itin veiksminga važinėjant mieste, kur ji padės sumažinti degalų sąnaudas iki 10 % (miesto cikle).

  ford GERESNĖS AERODINAMINĖS SAVYBĖS DIDESNEI DEGALŲ EKONOMIJAI

  Važiuojant nedideliu greičiu, grotelių atvėrimo sistema „Active Grille Shutter" atveria groteles ir užtikrina papildomą variklio aušinimą. Automobiliui greitėjant, grotelės automatiškai užsidaro, taigi pagerėja aerodinaminės automobilio savybės ir taupomi degalai.

  ford VEIKSMINGESNIS BŪDAS AKUMULIATORIUI ĮKRAUTI

  Skirtingai nuo įprastų sistemų, išmanioji regeneracinio įkrovimo sistema „Smart Regenerative Charging" krauna akumuliatorių tik tada, kai to reikia, ir, jei tik įmanoma, nekrauna jo, kai spaudžiate greičio pedalą. Tai leidžia sutaupyti dar daugiau degalų ir sumažinti išmetamų teršalų kiekį.


  SUSISIEKITE SU MUMIS

 • Vairavimas ir komfortas

  MALONESNIS VAIRAVIMAS

  Dėl išmaniųjų technologijų automobilis nuolat reaguoja į aplinką: prisitaiko prie kelio sąlygų, eismo ir vairuotojo veiksmų.

  Vairavimą palengvina ir gausybė pažangių automobilio funkcijų: nuo LED priekinių žibintų, kurių spindulys prisitaiko prie aplinkos sąlygų, iki komunikacijos sistemos, kurią galima valdyti balsu. Tarp šių funkcijų yra ir gelbstinti nepatiriant įtampos pasistatyti automobilį, ir padedanti nenukrypti nuo važiuojamosios kelio juostos.

  Daugiau informacijos rasite toliau pateiktoje lentelėje:

  ford
  LED TECHNOLOGIJA „FORD DYNAMIC"

  Naudojant vieną iš daugybės naujovių – LED technologiją „Ford Dynamic" – sukurti matomumą posūkiuose gerinantys išmanieji priekiniai žibintai, kurie sukasi jums sukant vairą. Juose tradicinės elektros lemputės pakeistos itin efektyviais šviesos diodais, veikiančiais aštuoniais skirtingais režimais.

  Priekiniai žibintai reaguoja į aplinką: spindulio trajektorija ir ryškumas keičiasi priklausomai nuo to, ar važiuojate mieste, ar kaime, taip pat prisitaiko prie nepalankių oro sąlygų.

  ford
  PRIEKINIAI ŽIBINTAI, GERINANTYS MATOMUMĄ POSŪKIUOSE

  Modelio „Mondeo" priekiniai žibintai su LED technologija „Ford Dynamic" yra ne tik stulbinantys, bet ir išmanūs. Sukant vairą, jie tiksliai apšviečia kelią ir užtikrina išskirtinį matomumą. Žibintų apšvietimas taip pat prisitaiko prie Jūsų greičio, aplinkos ir oro sąlygų. Aštuoni skirtingi režimai apima konkrečius parametrus vairuojant miesto gatvėmis, kaimo keliais, greitkeliuose ar nepalankiu oru.

  Priekiniai žibintai, gerinantys matomumą posūkiuose

  ford LAISVŲ RANKŲ SISTEMA SYNC 3

  SYNC 3 yra pažangiausia iki šiol mūsų sukurta sistemos versija. Ji greitesnė ir ja lengviau naudotis, nes dabar šią sistemą galite valdyti balsu. Be to, sistemoje įdiegta dar daugiau funkcijų. Naujojoje sąsajoje pateikti didesni mygtukai, taigi ją dar paprasčiau valdyti. 8 colių įstrižainės lietimui jautrų ekraną galite valdyti tokiais pat pirštų judesiais, kaip išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, tad užtikrinama dar intuityvesnė navigacija. Sistemoje SYNC 3 integruotos programos „AppLink", „Apple CarPlay" ir „Android Auto", leidžiančios peržiūrėti išmaniajame telefone turimą informaciją automobilyje įrengtame lietimui jautriame ekrane.

  Prašome atkreipti dėmesį: Pilna sistemos SYNC 3 ir išmaniojo telefono integracija įmanoma tik naudojant operacinės sistemos versijas „iPhone 5" / „Android 5.0" („Lollipop") arba naujesnes versijas. Kai kurioms sistemos SYNC 3 funkcijoms reikalingas interneto ryšys, todėl taikomi mobiliųjų duomenų mokesčiai. Norėdami patikrinti, ar Jūsų šalyje yra galimybė naudotis programomis „Apple CarPlay" ir „Android Auto", apsilankykite oficialiose „Apple CarPlay" ir „Android Auto" interneto svetainėse, kuriose pateikiama naujausia informacija.

  ford LENGVESNIS VAŽIAVIMAS ATBULOMIS – STEBĖKITE VAIZDĄ UŽ JŪSŲ

  Stulpeliai, turėklai, sienelės – viskas ekrane, integruotame centriniame prietaisų skyde: papildomai užsakoma galinio vaizdo kamera rodo viską, kas yra už automobilio, ir įsijungia automatiškai, kai perjungiate atbulinės eigos pavarą. Sistema taip pat rodo virtualias linijas, kurios padės pastatyti automobilį net ir labai ankštoje erdvėje. (Galima rinktis tik kartu su atstumo jutikliais priekyje ir gale arba sistema „Active Park Assist").

  ford TIK TARKITE ŽODĮ...

  Su sistema „ Ford SYNC 3" galėsite paskambinti vietiniams restoranams paprasčiausiai ištarę „Noriu valgyti" arba prisijungti prie „Michelin" gido, kuris padės išsirinkti ir rezervuoti staliuką norimame restorane. Belaidis ryšys veikia naudojant viešosios prieigos funkciją ir USB modemą. Sistemoje numatyta skubios pagalbos funkcija „Emergency Assistance", automatiškai iškviečianti skubios pagalbos tarnybas įvykus avarijai.

  ford MUZIKOS KLAUSYMO GALIMYBĖS

  Rinkitės sistemą SYNC 3 su keturiais aukščiausios kokybės garsiakalbiais arba pažangią „Sony" sistemą su dvylika aukštos kokybės garsą atkuriančių garsiakalbių. Jei norite, papildomai gali būti įrengtas ir skaitmeninis radijo imtuvas.

  ford PAŽANGI SISTEMA PADĖS NENUKRYPTI NUO KELIO JUOSTOS

  Kelio juostų stebėjimo sistema „Lane Keeping System" naudoja priekinę vaizdo kamerą, kuri leidžia nustatyti, kada automobilis netyčia nukrypsta nuo kelio juostos. Tuomet perspėjimo sistema „Lane Keeping Alert" įspėja apie tai vairuotoją įjungdama vairo vibraciją ir vaizdinį įspėjamąjį signalą. Jei reaguojate per lėtai arba nereaguojate, pagalbinė sistema „Lane Keeping Aid" sureguliuoja sukimo momentą padėdama Jums saugiai grįžti į savo kelio juostą.

  Technologija skirta keliams su keletu kelio juostų (pavyzdžiui, autostradoms), taigi automatiškai išsijungia esant mažesniam nei 65 km/h greičiui. Ją taip pat galima išjungti rankiniu būdu.

  ford VEIDRODĖLIAI, „MATANTYS" TAI, KO NEMATOTE JŪS

  Informacinė sistema „Blind Spot Information System" (BLIS) padeda saugiau persirikiuoti – radaro jutikliai stebi „akląją" zoną abejose automobilio pusėse. Aptikus transporto priemonę, kurios Jūs nepastebėjote, įsižiebia atitinkamame šoninio vaizdo veidrodėlyje įrengta oranžinė lemputė.

  ford ĮTAMPOS NEKELIANTIS AUTOMOBILIO STATYMAS IR PAJUDĖJIMAS IŠ VIETOS

  Įvairias technologijas naudojanti sistema „Active Park Assist" ne tik padeda pastatyti automobilį – sistemos funkcija „Park Out Assist" (POA) taip pat padeda pajudėti iš vietos. Pagalbinė automobilio statymo statmenai sistema „Perpendicular Parking" (PPA) nustato, ar automobilis tilps į stovėjimo vietą važiuojant atbuline eiga, o pagalbinė automobilio statymo šonu sistema „Side Parking Aid" (SPA) perspėja apie esamas kliūtis.

  ford TECHNOLOGIJA „QUICKCLEAR" LEIS GREITAI NUVALYTI PRIEKINĮ STIKLĄ

  Ši išmani technologija skirta padėti Jums greičiau pradėti darbus šaltais žiemos rytais. Tik paspauskite mygtuką ir sistema per kelias sekundes atitirpdys apledėjusį ar užšalusį priekinį stiklą. Standartinės įrangos dalis modelio versijose „Trend" ir „Titanium", papildomai pasirenkama įranga modelio versijoje „Style".)

  ford PANORAMINIS STOGLANGIS UŽTIKRINA ŠVIESESNIO IR ERDVESNIO SALONO ĮSPŪDĮ

  Paspaudus mygtuką, paslenkama elektra valdomo panoraminio stoglangio užuolaidėlė ir saloną užlieja natūrali šviesa. Tuo pat metu saulės spindulius atspindintis stiklas užtikrina malonią vėsą ir saugo nuo ultravioletinių spindulių. Stoglangio tipas priklauso nuo kėbulo: 5 durelių modeliuose įrengtas didelis, fiksuotas panoraminis stoglangis; universaluose – dviejų dalių panoraminis stoglangis; 4 durelių modeliuose – tradicinis stoglangis.

  ford JŪSŲ NUOTAIKĄ ATITINKANTIS APŠVIETIMAS

  Pasirinkus salono apšvietimo reguliavimo funkciją, automobilio vidų naktį užlies švelni šviesa – galėsite rinktis iš 8 skirtingų spalvų. (Standartinės įrangos dalis modelio versijoje „Titanium").

  ford NUSTATYKITE JUMS IR JŪSŲ KELEIVIUI PATINKANČIĄ TEMPERATŪRĄ

  Dviejų zonų elektroninė automatinės temperatūros kontrolės sistema (angl. „Dual zone Electronic Automatic Temperature Control"; DEATC) leidžia vairuotojo ir keleivio zonoje nustatyti jiems patinkančią temperatūrą, kurią ji palaiko naudodama pažangią oro kondicionavimo technologiją.

  ford GALINIO VAIZDO VEIDRODĖLIS, KURIS NELEIDŽIA JŪSŲ AKINTI

  Vairuoti tamsiuoju paros metu lengviau ir saugiau, kai Jūsų neakina iš paskos važiuojančių transporto priemonių žibintai. Todėl automobilyje įrengėme automatiškai temdomą galinio vaizdo veidrodėlį, kuris, užfiksavęs akinančius priekinių žibintų spindulius, pritemsta. (Standartinės įrangos dalis modelio versijoje „Titanium").

  ford APSISAUGOTI GALINTYS ŠONINIO VAIZDO VEIDRODĖLIAI

  Įvažiuojant į ankštą erdvę, iš jos išvažiuojant ar pasistačius automobilį siauroje gatvėje, paprasta apgadinti šoninio vaizdo veidrodėlius. Nuo to apsaugos elektra užlenkiami veidrodėliai – pakaks paspausti mygtuką ir jie užsilenks į vidų. Be to, jie šildomi, todėl šaltu oru iš stovėjimo vietos galėsite pajudėti greičiau ir saugiau. (Standartinės įrangos dalis modelio versijose „Trend" ir „Titanium").

  ford DALINKITĖS AUTOMOBILIU SU TECHNOLOGIJA „MyKey"®

  Technologija „Ford MyKey"® leidžia nustatyti didžiausią leistiną važiavimo greitį, priminimą apie saugos diržus ir apriboti garso sistemos garsį. Technologija „Ford MyKey"® skirta užtikrinti Jūsų ramybę, kai paskolinate savo automobilį draugams arba šeimos nariams, nes leidžia programuoti įvairius apribojimus, taikomus konkretaus raktelio naudotojui. Pagrindinį raktelį, kuriam netaikomi jokie apribojimai, galite pasilikti sau. Jei norite, galite pasigaminti daugiau abiejų rūšių raktelių.

  ford TOLIMŲJŲ ŠVIESŲ SISTEMA „AUTO HIGH BEAM": MAKSIMALUS MATOMUMAS NEAKINANT KITŲ

  Naudinga pagalba naktį – papildomai užsakoma tolimųjų šviesų sistema „Auto High Beam" – trumpam pakreipia priekinius žibintus žemyn, kai aptinka iš priekio artėjančią arba priešakyje važiuojančią transporto priemonę, taigi kelyje neakinsite kitų vairuotojų Sistema automatiškai nustato įprastą ilgųjų šviesų žibintų padėtį užtikrindama geriausią matomumą. Tolimųjų šviesų sistema „Auto High Beam" papildomai užsakoma su kelio juostų stebėjimo ir perspėjimo sistema „Lane Keeping System" (standartinės įrangos dalis modelio versijoje „Titanium", papildomai pasirenkama įranga modelio versijoje „Trend").


  SUSISIEKITE SU MUMIS

 • Saugumas


  ford
  PAPILDOMA GALINĖJE SALONO DALYJE VAŽIUOJANČIŲJŲ KELEIVIŲ APSAUGA

  Galinėse kraštinėse sėdynėse galima įrengti unikalią saugos technologiją – galinius pripučiamus saugos diržus. Įvykus susidūrimui, saugos diržai prisipučia ir paskirsto smūgį penkis kartus didesniame kūno plote, nei įprastiniai saugos diržai. Pažangi technologija mažina krūtinei tenkantį spaudimą ir geriau kontroliuoja galvos bei kaklo judesius, taigi gali padėti sumažinti sužalojimų tikimybę.

  ford
  SISTEMA „Ford SYNC 3" SU SKUBIOS PAGALBOS FUNKCIJA „EMERGENCY ASSISTANCE"

  „Emergency Assistance" yra svarbi ir potencialiai gyvybę išsaugoti galinti sistemos „ Ford SYNC 3" funkcija. Mažai tikėtinu avarijos atveju, išsiskleidus oro pagalvėms arba atsijungus degalų siurbliui,
  technologija automatiškai susisieks su skubios pagalbos tarnybomis. Prireikus, galite nutraukti skambutį arba patys kalbėti su skubios pagalbos tarnybų darbuotojais. Kritinėse situacijose sistema suteikia svarbiausią informaciją, pavyzdžiui, Jūsų GPS koordinates, net jei Jūs esate praradę sąmonę.*

  * Funkcija „Ford Emergency Assistance" veikia daugiau nei 30 Europos šalių. Ši funkcija veikia prijungus suderinamą mobilųjį telefoną, kuris turi būti salone, kai iššauna oro pagalvės (išskyrus kelių zonos oro pagalves) arba susidūrimą fiksuojantis jutiklis atjungia degalų siurblį. Pranešimų funkcija ir skubios pagalbos funkcija „Emergency Assistance" palaikomos ne visomis Europos šalių kalbomis.

  ford
  PASITIKĖJIMO POJŪTIS SUDĖTINGOMIS SĄLYGOMIS

  Automobilyje įrengta elektroninė stabilumo kontrolės sistema „Electronic Stability Programme" (ESP), pagrįsta įvairiomis technologijomis, kurios neleis prarasti valdymo kontrolės. Jutikliai nustato visus staigius valdymo, stabdymo ar kitų automobilio funkcijų pokyčius, dėl kurių automobilis gali tapti nevaldomas. Tuomet ESP tiksliai sureguliuoja kiekvieno rato sukimosi greitį, taigi automobilis tampa stabilesnis ir sumažinama jo slydimo tikimybė. Vienos iš galimų ESP funkcijų yra pajudėjimo įkalnėje sistema „Hill Start Assist", avarinio stabdymo sistema „Emergency Brake Assist" bei elektroninių stabdžių sistema „Electronic Brake Prefill".

  ford
  AUTOMOBILIS PADEDA IŠVENGTI SUSIDŪRIMŲ ESANT NEDIDELIAM GREIČIUI IR SUSTOJA PATS

  Susidūrimai spūstyse, kai tenka dažnai sustoti ir pajudėti iš vietos, bei važiuojant nedideliu greičiu, įvyksta pakankamai dažnai. Pažangi technologija „Active City Stop" skirta padėti išvengti tokio susidūrimo arba bent sušvelninti jo smūgį. Sistemai nustačius, kad priešakyje esantis automobilis netikėtai sustojo, kai Jūs važiuojate iki 40 km/h greičiu, ji automatiškai įjungia stabdžius.
  Technologijos „Active City Stop" pažangumą įrodo „Euro NCAP Advanced" apdovanojimas už saugumą.*

  * Apdovanojimą pelnė automobilyje „Ford Focus" įrengta technologija. Išvenkite susidūrimų esant nedideliam greičiui

  ford
  PAPILDOMA KONTROLĖ PAJUDANT IŠ VIETOS ĮKALNĖJE

  Pagalbinė sistema „Hill Start Assist" laikinai neleidžia automobiliui riedėti pirmyn ar atgal, kai pradedate judėti iš vietos įkalnėje. Sistema išlaiko slėgį stabdžių sistemoje 2,5 sekundės, taigi duoda Jums daugiau laiko ir suteikia didesnes kontrolės galimybes, kai perkeliate koją nuo stabdžių ant greičio pedalo. Ji taip pat naudinga stabdant ir pajudant iš vietos ant slidžių paviršių.

  ford PAPILDOMA GALIA AVARINIAM STABDYMUI

  Avarinio stabdymo sistema „Emergency Brake Assist" (EBA) padeda pasiekti maksimalų automobilio stabdymo veiksmingumą avarinėse situacijose. Automatiškai elektroninės stabilumo kontrolės sistemos ESP valdoma technologija nustato stabdžių slėgį, susidariusį Jums įspaudus stabdžių pedalą, ir, jei reikia, automatiškai jį padidina.

  SISTEMA, PADEDANTI APSAUGOTI PĖSČIUOSIUS

  Pagalbinė sistema „Pre-Collision Assist" su pėsčiųjų aptikimo funkcija „Pedestrian Detection" aptinka bei įspėja Jus apie kelyje esančius arba jį ketinančius kirsti žmones. Jums nesureagavus, sistema automatiškai sustabdo automobilį. Nauja technologija, veikianti važiuojant 80 km/h greičiu, skirta padėti sušvelninti galimas avarijų pasekmes arba apskritai jų išvengti.

  IŠ ANKSTO NUSTATYKITE DIDŽIAUSIĄ GREITĮ

  Greičio ribotuvas (standartinės įrangos dalis modelio versijose „Trend" ir „Titanium") leidžia iš anksto nusistatyti visos kelionės didžiausią greitį. Sistema įspės, jeigu šį nustatymą panaikinsite arba netyčia viršysite nustatytą greitį, pavyzdžiui, važiuodami nuokalnėje. Ribotuvas itin naudingas vietovėse, kuriose taikomi greičio apribojimai – nebereikės nuolatos žvilgčioti į spidometrą, todėl galėsite susitelkti į kelią.

  GREITESNIS AVARINIS STABDYMAS IR TRUMPESNIS STABDYMO KELIAS

  Nustačiusi situaciją, kurioje būtinas avarinis stabdymas, elektroninė stabilumo kontrolės sistema ESP paruošia stabdžių sistemą užverdama oro tarpą tarp stabdžių trinkelių ir diskų. Taigi, elektroninė stabdžių technologija „Electronic Brake Prefill" padeda sutrumpinti stabdymo kelią.

  ford PATYS RENKATĖS, KURIAS DURIS UŽRAKINTI IR ATRAKINTI

  Nauja nuotoliniu būdu valdoma centrinio užrakto sistema saugesnė nei kada nors anksčiau. Atrakinus vienas automobilio dureles, kitos liks saugiai užrakintos, kol nepaspausite jungiklio ant vairuotojo durelių. Tas pats jungiklis užrakina ir atrakina visas automobilio dureles.


  SUSISIEKITE SU MUMIS

Bookmark & Share