Tai kol kas labiausiai ištobulintas „Focus" automobilis: visiškai atnaujinto stiliaus, dar skulptūriškesnė išorė ir nei bet kada anksčiau pažangesnis bei rafinuotesnis salonas.

Šiame naujos kartos modelyje taip pat įrengta daugybė puikių, naujų technologijų. Pavyzdžiui, sistema „ Ford SYNC 2" su valdymo balsu funkcija bei jutikliniu ekranu leidžia vien balsu intuityviai valdyti automobilio navigacijos, pramogų ir klimato kontrolės sistemas. O patobulinta „Active Park Assist" sistema padės pasistatyti automobilį tiek lygiagrečiai, tiek statmenai.

Moderniausi benzininiai ir dyzeliniai varikliai užtikrina tobulą galios pusiausvyrą bei degalų ekonomiją. Automobilyje įrengta pažangioji „PowerShift" transmisija, todėl pavarų perjungimo svirtelės veikia dar našiau bei efektyviau.

MĖGAUKITĖS TIEK GALIA, TIEK EFEKTYVUMU

Kurdami „Focus" modelį ypač daug dėmesio skyrėme variklio technologijai. Ji padeda sumažinti eksploatacines išlaidas ir išmetamųjų dujų kiekį, tuo pat metu užtikrina ir didelį galingumą bei puikų našumą.

Galima rinktis 1,5 l darbinio tūrio „EcoBoost" benzininį variklį ar 1,5 l darbinio tūrio TDCi dyzelinį variklį.

Visi naujieji varikliai sukurti taip, kad atitiktų griežtus „Euro 6" išmetamųjų teršalų standartus. O galingasis 1,0 l darbinio tūrio „EcoBoost" variklis jau dabar išmeta mažiau CO2 dujų nei 100 g/km.

1,0 L DARBINIO TŪRIO „ECOBOOST" VARIKLIS

Stebėtinai galingas 1,0 l darbinio tūrio „EcoBoost" variklis išmeta mažiau CO2 dujų nei 100 g/km – tai pirmasis tai sugebantis nehibridinis, benzininis šeimos automobilio variklis Europoje.

BEKOMPROMISĖ GALIA IR EFEKTYVUMAS

Populiarių „EcoBoost" variklių asortimentą papildė naujas 1,5 l darbinio tūrio variklis. Tai sumaniai sumažinta 1,6 l darbinio tūrio „EcoBoost" variklio versija, pasižyminti mažesniu išmetamųjų dujų kiekiu ir geresne degalų ekonomija, bet nenusileidžianti savo pirmtakui galingumu bei valdymo efektyvumu. Galima rinktis iš tokių variantų: 150 AG arba 180 AG su mechanine 6 pavarų dėže. Nuo 2015 metų pavasario galima įsigyti variantą ir su automatine pavarų dėže.

VISIŠKAI NAUJAS VARIKLIS

1,5 l darbinio tūrio TDCi yra naujas variklis. Jis sukurtas remiantis 1,6 l darbinio tūrio TDCi variklio savybėmis. Žemesniajame lygyje jis pasiekia 95 AG galingumą, bet aukštesniajame – 120 AG (padidinta nuo 115 AG), taip pat maksimaliai buvo pagerinta degalų ekonomija ir sumažintas išmetamųjų dujų kiekis. Šiuo metu variklį galima įsigyti su mechanine 6 pavarų dėže, o nuo 2015 m. pavasario ir 120 AG su automatine transmisija.

Dar viena naujovė – 2,0 l darbinio tūrio, 150 AG dyzelinis variklis su 6 pavarų mechanine arba „PowerShift" automatine transmisija. Naujasis dyzelinis variklis užtikrina žymiai mažesnį išmetamųjų dujų kiekį nei jo pirmtakas – 2,0 l darbinio tūrio variklis.

MAKSIMALI KONTROLĖ POSŪKIUOSE

Sistema „Torque Vectoring Control" tolygiai paskirsto variklio sukimo momentą priekiniams ratams, priklausomai nuo kelio dangos ir sąlygų. Sistema fiksuoja duomenis 100 kartų per sekundę, t. y. 33 kartus greičiau nei spėjate sumirksėti. Taigi taip užtikrinamas didesnis ratų sukibimas ir itin tikslus automobilio valdymas – tai pajusite didindami greitį posūkiuose.

TAUPYKITE DEGALUS KEISDAMI PAVARAS

Prietaisų skydelyje įsižiebusi rodyklė praneša, kada reikia perjungti pavarą, kad būtų užtikrintas maksimaliai veiksmingas degalų naudojimas. Tai paprastas, tačiau veiksmingas būdas padidinti kiekvienos kelionės ekonomiškumą.

VISIEMS JŪSŲ NORAMS PAKLŪSTANTIS AUTOMOBILIS

Dėl išmaniųjų technologijų ir sumanaus dizaino „Focus" automobilyje visada jausitės maksimaliai patogiai, saugiai ir mėgausitės vairavimu.

Novatoriškos technologijos taip pat užtikrins, kad kelyje galėtumėte klausytis muzikos, sekti gaunamas žinutes ir skambinti ar atsiliepti telefonu.

Informacijos ir pramogų sistema „Ford SYNC 2" su valdymo balsu funkcija bei jutikliniu ekranu buvo patobulinta prie jos pridėjus papildomai pasirenkamą 8 colių įstrižainės spalvotą jutiklinį ekraną. Didelės raiškos ekranas leidžia intuityviai valdyti keletą svarbiausių funkcijų, įskaitant telefoną, garso ir klimato kontrolės sistemas. Šias funkcijas valdyti galima ir ištariant balso komandas arba paliečiant ekraną.

PASTATYTI AUTOMOBILĮ – DAR PAPRASČIAU

Active Park Assist" technologija padeda nenaudojant rankų pastatyti automobilį lygiagrečiai ir palengvina automobilio statymą statmenai (pavyzdžiui, kelių aukštų automobilių stovėjimo aikštelėse). Ši technologija aptinka stovėjimo vietą ir kontroliuoja vairą važiuojant atbuline eiga. Be to, sistema „Park Out Assist" padeda pajudėti net iš pačios siauriausios stovėjimo vietos.

PIRŠTŲ GALIUKAIS GREITAI PERJUNGSITE PAVARAS

Pasirinkę automatinę transmisiją galėsite užsisakyti ir funkcionaliems automobiliams būdingą automatinę pavarų perjungimo svirčių technologiją. Pavarų perjungimo svirtelės įtaisytos abiejose vairo pusėse (dešinėje įjungsite aukštesnę pavarą, kairėje – žemesnę), todėl net darant posūkį pavaras perjungti bus itin paprasta.

PAVARŲ DĖŽĖ „FORD POWERSHIFT"– GREITA IR TAUPANTI DEGALUS

Patogi, kaip automatinė, ir puikiai valdoma, kaip mechaninė – ši pažangi 6 pavarų dėžė iš anksto už Jus parenka kitą pavarą, todėl perjungiant pavaras neprarandama galia. Pavarų dėžė „PowerShift" itin greitai ir sklandžiai perjungia pavaras, todėl vairavimas taps malonesnis, sumažės degalų sąnaudos bei išmetamų CO2 dujų kiekis (palyginti su įprasta automatine pavarų dėže).

PADEDA SUSTABDYTI VAŽIUOJANT DIDESNIU GREIČIU

Novatoriška nauja saugos sistema „Active Braking" veikia, kai važiuojate didesniu nei 48 km/h greičiu (pavyzdžiui, greitkelyje). Technologija naudoja radaro jutiklius, stebinčius kelią priešais, ir įspėja Jus apie galimą susidūrimą. Jeigu į perspėjimą nereaguojate, sistema stabdžiuose iš anksto sudaro slėgį ir pradeda stabdyti – taip sumažėja automobilio greitis. Važiuojant mažesniu nei 48 km/h greičiu Jums padės kita technologija – „Active City Stop". Šios dvi technologijos užtikrina pagalbą stabdant, kai važiuojate įvairiu greičiu.

SUKURTA PAGAL JŪSŲ POREIKIUS

Išradingas dizainas leidžia sumaniai išnaudoti kiekvieną kompaktiško automobilio salono kvadratinį erdvės milimetrą, suteikia maksimalų patogumo ir komforto jausmą.

VAIRAS, KURIUO GALĖSITE KONTROLIUOTI VISKĄ

Naujas, ergonomiškas 3 stipinų vairas sukurtas galvojant apie vairuotoją. Kiekvienas mygtukas ir valdymo funkcijos – ranka pasiekiamos, o dėl vairo vietos geriau matysite automobilio prietaisų skydelį ir juo naudotis bus patogiau. Jeigu norite dar didesnio komforto, užsisakykite naują šildomą vairą.

SUMANIAI ĮRENGTA SAUGOJIMO VIETA JŪSŲ IŠMANIESIEMS ĮRENGINIAMS

Centriniame prietaisų skydelyje yra vietos išmaniesiems telefonams ir kitiems mobiliesiems įrenginiams. Čia įrengtas USB lizdas, skirtas prijungti ir įkrauti prietaisus, taip pat guminis kilimėlis, ant kurio padėti Jūsų daiktai nenuslys.

BERAKTĖ SISTEMA – RŪPESČIŪ NEKELIANTI SISTEMA

Beraktė „Ford" sistema leidžia užrakinti ir atrakinti automobilį neieškant raktų kišenėje arba rankinėje – idealu, kai Jūsų rankos užimtos.

PALEISKITE AUTOMOBILĮ PASPAUDĘ MYGTUKĄ

Daugiau nebereikia naudoti rakto. Paprasčiausiai paspauskite „Ford Power Starter" mygtuką laikydami įspaustą sankabą (arba stabdžių pedalą, jeigu automobilis su automatine pavarų dėže) ir variklis įsijungs.

DALYKITĖS AUTOMOBILIU BE RŪPESČIŲ NAUDODAMI TECHNOLOGIJĄ „MYKEY®"

Ši nauja technologija leidžia nustatyti didžiausią leistiną važiavimo greitį, priminimą apie saugos diržus ir net reguliuoti garso sistemos garsį. Tiesiog įkiškite raktą į uždegimo jungiklį, paleiskite variklį ir laikydamiesi paprastų nurodymų nustatykite norimus apribojimus tam raktui. Pagrindinį raktelį, kuriam netaikomi jokie apribojimai, galite pasilikti sau. Jei norite, galite pasigaminti daugiau abiejų rūšių raktelių. Naudotis „Ford MyKey®" technologija paprasta. Ji skirta užtikrinti Jūsų ramybę, kai paskolinate savo automobilį draugui arba šeimos nariui.

VIENINTELIS AUTOMOBILIS, LAIMĖJĘS KETURIS „EURO NCAP" SAUGUMO APDOVANOJIMUS

Ford Focus" yra pirmasis automobilis, laimėjęs keturis nepriklausomos saugos organizacijos „Euro NCAP" teikiamus apdovanojimus „Advanced Safety Rewards". Šie apdovanojimai teikiami būtent už naujas saugos technologijas. Apdovanojimus laimėjusios technologijos: vairuotojo perspėjimo sistema „Driver Alert", įspėjimo apie priekyje atsiradusią kliūtį funkcija „Forward Alert" (įtraukta į adaptyviąją pastovaus greičio palaikymo sistemą „Adaptive Cruise Control"), „Active City Stop", skirta padėti vairuotojui sumažinti susidūrimo smūgį ir, kai kuriais atvejais, išvengti galimo susidūrimo, taip pat „Lane Keeping Aid" sistema, padedanti nenukrypti nuo važiuojamosios kelio dalies.

Focus" modelis taip pat buvo pripažintas geriausiu mažo šeimos automobilio kategorijoje. 5 žvaigždutėmis buvo įvertinta jo sauga avarijos metu, be to, jis pademonstravo gerus rezultatus šiose keturiose pagrindinėse srityse: suaugusių keleivių sauga, vaikų keleivių sauga, pėsčiųjų sauga bei pagalbinės saugos sistemos.

Sužinokite daugiau apie sistemas, kurios ne tik paverčia „Focus" automobilį saugesne transporto priemone, bet ir padeda Jums saugiau vairuoti.

UŽ PASTANGAS JUS APSAUGOTI LAIMĖJOME „EURO NCAP ADVANCED" APDOVANOJIMĄ

Active City Stop", „Lane Keeping Aid", „Driver Alert" ir „Forward Alert" technologijos yra laimėjusios po prestižiškiausią „Euro NCAP Advanced" apdovanojimą, kurį skiria Europoje pirmaujanti nepriklausoma saugos organizacija. Šis apdovanojimas teikiamas tik už pažangiausias technologijas, kurios padeda išvengti automobilio avarijų ir kurios veikia avarijos metu ar po jos. 7 „Euro NCAP Advanced" apdovanojimai už naujoves, skirtas apsaugoti Jus, rodo, kad kompanija „Ford" skiria ypatingą dėmesį saugai.

SUDERINTAI VEIKIANČIOS SAUGUMO SISTEMOS ĮSIJUNGIA AKIMIRKSNIU

Ford Focus" automobilyje įrengta pažangi išmanioji apsaugos sistema „Intelligent Protection System" (IPS), kuri koordinuoja įvairių saugos sistemų veikimą ir saugo Jus bei Jūsų keleivius.

Be tvirto, smūgius sugeriančio korpuso, kurio dalys pagamintos iš aukšto atsparumo plieno, vairuotoją ir keleivius taip pat apsaugo įvairios oro pagalvės, taip pat vairo kolonėlė ir pedalai, kurie nutikus avarijai nutolsta nuo vairuotojo – taip sumažėja traumų galimybė.

VALDYKITE AUTOMOBILĮ BET KOKIOMIS SĄLYGOMIS

Programa „Electronic Stability Control (ESC) nuolat stebi automobilio būseną. Ji aptinka bet kokius nukrypimus nuo pasirinktos kelio juostos (pavyzdžiui, kai automobilis pradeda slysti) ir automatiškai koreguoja automobilio padėtį kelyje – taip padeda išlaikyti kontrolę. Į naujojo „Ford Focus" automobilio ESC sistemą dabar įeina ir nauja „Enhanced Transitional Stability" funkcija, užtikrinanti geresnį stabilumą atliekant išvengiamuosius manevrus bei suteikianti vairuotojui daugiau kontrolės.

Į ESC programą įtraukta ir sukibimo kontrolės sistema „Traction Control", kuri neleidžia ratams prasisukti ir užtikrina patikimiausią sukibimą, našumą bei stabilumą tuomet, kai to labiausiai reikia.

Ši sistema visada aktyvi, tačiau Jūs turite galimybę įjungti automobilyje „Traction Control OFF" režimą, kuris leidžia ratams suktis greičiau, kad būtų pagerintas sukibimas itin specifinėse ar sudėtingose situacijose (pavyzdžiui, įstrigus sniege, purve ar smėlyje).

Galiausiai dėl tvirtesnės priekinės apkabos ir priekinių bei galinių trinties medžiagų naujausios kartos ESC sistema maksimaliai padidina stabdymo sudėtingomis sąlygomis efektyvumą.

PAGALBINĖ SISTEMA „PRE-COLLISION ASSIST"

Pre-Collision Assist" sistema, veikianti važiuojant įvairiu greičiu, aptinka judančius objektus. Jeigu ji nustato, kad susidūrimas tikėtinas, o vairuotojas į tai nereaguoja, į prietaisų skydelį nusiunčia vaizdinį ir garsinį perspėjimą („Forward Alert" funkcija), o tuomet vidutiniu stiprumu stabdo automobilį.

FOCUS" AUTOMOBILIS PADEDA JUMS IŠVENGTI SUSIDŪRIMO ESANT NEDIDELIAM GREIČIUI IR SUSTOJA PATS

Novatoriška „Active City Stop" technologija padeda vairuotojui išvengti susidūrimo važiuojant nedideliu (iki 50 km/h) greičiu. Ši technologija nuolatos stebi atstumą iki netoli priekyje važiuojančios transporto priemonės. Sistema, nustačiusi, kad priešakyje esantis automobilis netikėtai pristabdė, automatiškai įjungia stabdžius.